Soğan suyunun faydaları

Soğan suyu diyip geçmemek lazım, soğan o kadar önemli bir bitki ki, suyunun faydaları anlatmakla bitmiyor.

 

Soğan suyu ve faydaları

işte dostlar bu sebeple sizlere soğan suyunun faydalarını sıralamak istedik, bu liste sadece önsöz şekilde ayarlanmıştır uzun uzadıya tüm faydaları anlatacak değiliz tabii ki.

Cilde iyi gelir

Soğan suyu cilde faydalıdır, tazelik ve canlılık katar ayrıca bazı cilt hastalıklarına karşı iyileştirici bir etkiye de sahip diyebiliriz.

Denemenizi ve sonuçlarını görmenizi tavsiye ederiz.

Soğan suyu kanser

soğan suyu kansere iyi gelir kansere karşı bir çok faydası bulunan doğal bitkinin faydalarını kullanan kişilerden deneyimleyebilirsiniz.

 

Soğan suyu balgam

Soğan suyu doğal balgam sökücüdür, soğan suyu tüketimi balgamın sökülmesinde ve kaybolmasına yardımcı olur

Kan pıhtılaşması

kan pıhtılaşmasına iyi gelir bu konuda da çeşitli tavsiyelerde bulunulmaktadır.

 

Bronşit ve boğaz ağrısı

Bronşit ve boğaz ağrısı gibi sıkıntılarda bal ile beraber tüketiminde iyi geldiğine dair bilgiler verilmiştir. Sizler de bu tür dönemlerde en azından deneyebilirsiniz.

Zayıflama

Zayıflama ve diyet konusunda etkili yöntemlerden biridir soğan suyu.

Adet söktürme

kadınların adet dönemindeki sıkıntıları çok yoğun olduğu için adet döneminde etkili yöntemlerden biri de soğan suyudur. Uzmanların bu konuda tavsiyeleri olabilmektedir.

Astım

Astım şikayeti olanlar için astım krizlerini gidermede kullanılan doğal yöntemlerden biri olduğu söyleniyor.

Menapoz

Menapoz dönemindeki kemik erimesi vb. gibi etkilerin azalmasında yardımcı olduğu bildirilmektedir.

Soğan bitkisi faydalı bitkilerden en önde gelenlerden biridir, faydaları o kadar fazla ki hepsini tek bir listede yayınlayabilmek kolay değildir.

 

Soğanın özütünü çıkarmak size kalmış bir durumdur nasıl yapacağına sizin karar vermeniz daha doğru olur.

Ayrıca soğan saçlara ne kadar faydalı geldiği ve parlattığı konusunda çeşitli bilgiler mevcuttur.

 

Sivilceler için

Soğan suyu sivilcelere de iyi gelmektedir. Hazırlanan bazı kürlerde soğan suyunun sivilcelere karşı etkin bir şekilde savaştığı görülmüştür.

Soğanın çeşitli tarifleri mevcut ibrahim saraçoğlu’nunda bu konuda çeşitli tarifleri bulunmaktadır izleyerek bu yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

Siz de soğanın tüm faydalarını incelemek isterseniz eğer soğan suyunun faydaları sayfasından başka nelere iyi geliyor görebilirsiniz. Bazı ciddi rahatsızlıklara bile iyi geldiği söylenen soğan suyu bu kadar faydasına rağmen nasıl oluyorda aktif olarak kullanılmıyor anlamak mümkün değil.

 

Bazı videolarda adet düzensizliğine karşı bile iyi geldiği söylenmektedir. polikistik gibi rahim sıkıntılarına karşı da faydası anlatılıyor. Orta boy soğanla günde 2 kere yapılması gereken bazı kürler mevcut bu sebeple, bu adet yani regl bitiminden 2 gün sonra yapılması söylenen bir yöntem.

Gastrit ve ülser gibi şikayetlerde ise soğan suyunun kullanılmaması önerilmektedir. Çünkü soğan suyunun kimilerine zararları da olabilmektedir.

 

Bu ve bunun gibi daha bir çok faydası olduğu belirtilen soğan bitkisinin suyunun faydalarını öğrenmek istiyorsanız yukarıda paylaştığımız detaylı veriden diğer faydalarını görebilirsiniz. Biz sadece özet geçmek istedik umarız faydalı olur.

 

Ayrıca prostat şikayetlerinde de etkili olduğu belirtilen soğan suyu erkekler için de tavsiye olarak görülebilir, dendiği gibi “bulunmaz bir nimet” ama işte bulabiliyoruz. Bu sebeple kullanmanız tavsiye edilebilir.

 

Sabırla okuduğunu için teşekkürler.. Bizi takipte kalmayı unutmayın efendim. Seviliyorsunuz..